Ana Sayfa  /  SON DAKİKA ANTALYA HABERLERİ  /  Muratpaşa Belediyesi ve Anadolu Birliği Sünneti Şölene Çevirdi!
  • Facebook da Paylaş
Muratpaşa Belediyesi ve Anadolu Birliği Sünneti Şölene Çevirdi!
  • 06-09-2019
  • 0 yorum
  • 19657 okunma
Muratpaşa Belediyesi ve Anadolu Birliğinin birlikte 5.sini düzenlediği Sünnet Şöleni hem çevre halkını hem de minikleri mutlu etti!

Bu yıl 5.si düzenlenen Toplu Sünnet Şöleni Şehitler Parkında yapıldı. Halkın yoğun ilgisine mazhar olan şölen hem katılanlar adına eğlenceli anlar yaşattı hem de özellikle minikleri mutlu etti. Mevlid-i Şerif ile başlayan organizasyon, ev sahiplerinin konuşmaları, kirvelerin tanıtımı ve konserler ile devam etti. Top ve Antalyaspor forma dağıtımları arasında minikler arasında küçük bir yakalama yarışı bile gerçekleşti. Özellikle aileler gerek sandalyelerde gerekse çimlere oturarak keyifli vakitler geçirdiler.

Şölene katılanlara köfte ekmek dağıtımı da yapıldı. Çimde oturup müzik eşliğinde küçük bir piknik yapanlar renkli görüntüler oluşturdular.

ÇOCUKLAR OYUN PARKURLARINA HÜCUM ETTİ

Şölende kurulan oyun parkurlarına minikler adeta akın etti. Tüm oyuncakların keyini süren çocuklar aileleri gözetiminde özgürce oyunlarını oynadılar. Minyatür kale, kaydırak, trambolin gibi oyuncaklar ile keyifli saatler geçiren miniklerin her birinin gözünden ayrı ayrı mutlulukları okunabiliyordu.

ANADOLU BİRLİĞİ BEDRİ YALÇIN'DAN 07 HABERE ÖZEL RÖPORTAJ

Bizim 20. Muratpaşa Belediyesi ile ortak olarak da 5. şölenimiz. Amacımız hem dar gelirli ailelerin de mahcubiyet yaşamadan evlatlarını sünnet edebilmeleri. Sünnetleri kirvelik usulü yapıyoruz. Kirve demek babadan sonra gelen demektir. Allah korusun evli olduğunda boşanırsın ve aile bağı biter. Ancak kirvelik böyle birşey değil. Kirvelik bağı bitmez. Bir de adetimizde kirvenin ailesinden kız alınıp verilmez. Kısaca kirve baba yarısıdır. Kirvelik en güzel adetlerimizdendir. Biz de kirveliği yaşatarak sünnet törenlerimizde kirveliği ön plana çıkarıyoruz.

Şimdiden seneye için bile ailelerden başvuru aldık. İlgiler yoğun. Sağolsunlar aileler bir şekilde bize ulaşıp bizlere destek oluyorlar. Biz de Anadolu Birliği olarak elimizden geldiğince bu tarz organizasyonlarımızı sürdüreceğiz. Anadolu Birliği demek İslam birliği demek. Anadolu Birliği demek Gazi Mustafa Kemal'in sağladığı vatan birliği demektir.

BAŞKAN UYSAL "MURATPAŞA TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK"

Başkan Uysal yaptığı konuşmada, yeni eğitim dönemi başlıyor. Çocuklarımız ve eğitimleri için sosyal faaliyetlerimiz devam ediyor. Şu an yetmez ama şu an 6 adet etüd merkezimiz var. Üniversiteye hazırlık yapan evlatlarımız için kurslarımız var. Yarından itibaren de teknoloji festivalimiz başlıyor. Dronlar uçacak. Gelecek robotlarda artık tüm işi robotlar kısa sürede hallediyor. Tek torpil insandır ve yakında Türkiye de Muratpaşa gibi olacak.

07 Haber / Genel Yayın Yönetmeni Akın Gürleyen

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV