Ana Sayfa  /  SİYASET  /  
  • Facebook da Paylaş
  • 07-11-2018
  • 0 yorum
  • 4006 okunma
"Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız" diyen Erdoğan, "Türkiye'nin sağlık alanında hızlı bir millileşmeye, yerlileşmeye ihtiyacı vardır" ifadesini kullandı.
Gülhane Külliyesi Spor Salonu'nda Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin akademik yıl açılışında konuşan AKP Geneş Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent'teki şehir hastanesinin aralık ayında açılacağını duyurdu.
 
Sağlıkta millileşme konusunu en az savunma sanayisi kadar kritik ve önemli gördüklerini söyleyen Erdoğan, "Artık istiyoruz ki tomografimizi, ultrasonografiyi, MR'ımızı biz üretelim. Bunları Türkiye yapar, bu beyin gücüne sahibiz. Şimdi biz uluslararası camiadan da ülkemizde ortak üretime girebilecek marka firmaları davet ediyoruz ve olumlu yaklaşımlar var, bu adımları ülkemizde atacağız" diye konuştu.
 
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
- Sağlık, bizim 16 yıldır üzerinde hassasiyetle durduğumuz, en çok yatırım yaptığımız ve hamdolsun en güzel neticeleri de aldığımız alanların başında geliyor.
 
- Şehir hastanelerimizle birlikte sağlık turizminde çok ciddi sıçrama yapacağız.
 
- Türkiye'nin sağlık alanında hızlı bir millileşmeye, yerlileşmeye ihtiyacı vardır.
 
- Artık istiyoruz ki tomografimizi, ultrasonografiyi, MR'ımızı biz üretelim. Bunları Türkiye yapar, bu beyin gücüne sahibiz. Şimdi biz uluslararası camiadan da ülkemizde ortak üretime girebilecek marka firmaları davet ediyoruz ve olumlu yaklaşımlar var, bu adımları ülkemizde atacağız.
 
KAYNAK: BİRGÜN
 
 

WhatsApp İhbar Hattı
    0505 774 7 447
         MAİL

07habermagazin@gmail.com

HABER MÜDÜRÜ
METİN YURTSEVEN
GENEL YAYIN YÖNETMENİ
ŞEREF DEMİRKAN

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ

Tüm hakları saklıdır ® 2014 07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ