TERS AÇI

ŞERİF YILMAZ

Tarih : 02-06-2018 15:36

SEÇİM OLMADAN KAZANAN TEK ADAY MUHARREM İNCE

CHP Genel başkanı Kılıçtaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı ilan ettiği Muharrem İnce hiç kimsenin beklemediği ve ummadığı bir başarı göstererek seçim çalışmalarını yürütürken gösterdi ki, kendisine fırsat verilirse; gerçekten karizmatik ve güçlü bir liderlik yeteneklerine sahip olan Sayın, Erdoğan’a bile rakip ola biliyor.

İlk ziyaretini en güçlü rakibi Recep Tayyip Erdoğan’a yaparak büyük beğeni toplayan Muharrem İnce görüşme sonrası büyük bir samimiyetle gazetecilere dönerek; “ Ak parti genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile dertleştik ve kendisine başarılar diledim.” Diyerek gösterdi ki, Kılıçtaroğlu gibi kavga ederek değil, istişare ederek de rakip oluna bilir. Kutuplaşmanın ve her inanış biçiminin diğerini ötekileştirme yarışında olduğu bir dönemde böylesi ılımlı ve istişare yanlısı olması başta kendi partisinin taraftarlarını ve milletimizi gerçekten derinden etkiledi.

Daha önceleri, Cumhuriyet Halk partisinin asi çocuğu olarak ünlenen Muharrem İnce’nin böylesine yapıcı ve bütün ülkeyi kucaklayıcı bir yol izleyeceğini sanıyorum ki, başta Sayın Kılıçtaroğlu olmak kaydıyla hiçbir CHP lisi de beklemiyordu.
Aday olur olmaz CHP rozetini çıkarması ile başlayan ve Sayın Erdoğan’ı ziyareti ile devam eden halka şirin ve uzlaşmacı görünme gayreti seçim meydanlarında ve çıktığı televizyon ekranlarında devam eden Sayın Muharrem İnce Türk toplumunun beğenisini kazanmaya her haliyle devam ediyor.

Kılıçtaroğlunun parti içerisinde baş belası olan Muharrem İnce, parti içerisinde anlatamadığı her şeyi cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra anlatma ve kendisini ifade etme fırsatı buldu ve hakkını teslim edelim ki, bu fırsatı çok - çok iyi kullandı ve görünen o ki, kullanmaya da devam edecektir.

Kılıçtaroğlu’nun, parti içerisinde bir rakibini diskalifiye edebilmek için aday gösterdiği Muharrem İnce, güçlü hitabete sahip ve seçmen tabanında karşılık bulan bir aday olduğunu ispat etmiştir. Müthiş bir yükselişe geçmiş bu Muharrem İnce, artık Türk siyasi liderler gurubuna kendi kendisini transfer etmiştir.

Cumhurbaşkanı seçimlerinde Cumhiriyet Halk Partisinin yüzde 25 kemik oyunun üzerine yüzde bir bile koysa, Cumhurbaşkanı seçimlerini kazanamazsa dahi Muharrem İnce CHP sinin doğal genel başkan adayıdır. Hele - hele yüzde otuz gibi bir oy yüzdesi yakalarsa Muharrem İnce’yi kimse tutamaz.

Bence; Cumhuriyet Halk Partisinin içerisinde, Kemal Kılıçtaroğlu’nun genel başkan oluşundan beri süre gelen,  Kemal’in askerleriyle, Mustafa Kemal’in askerleri arasında geçen şiddeti zaman – zaman zirve yapan bir savaş vardı.
Bu savaşı kazanmak için; parti içerisinde ki rakibini ve rakip taraftarlarının kıyımını göze alan Kılıçtaroğlu, Cumhurbaşkanı adayı yaptığı Muharrem İnce den kurtulacağını hesap edip, İnce’nin destekçisi bütün vekilleri de aday göstermeyerek zafer kutlamaya hazırlık yaparken Sayın Muharrem İnce’nin seçmen tabanın da büyük kabul görmesiyle kendi ayağına sıktığının farkına geçte olsa varmıştır.

Netice itibariyle Muharrem İnce bir yandan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri için savaşırken diğer yandan da Cumhuriyet Halk partisi genel başkanlığı için yarışmıştır.

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı seçimlerini kazanamazsa bile bilinmelidir ki;
Kendi seçmenlerinden çalınmış bir CHP sini,
İşgal edilmiş ve rayından çıkartılmış bir CHP sini,
İktidarı yerinde tutmayı kendi davası zanneden bir CHP sini,

Siyasi bir parti olan ama partisizleştirilen bir CHP sini ve proje üretemeyen kısır, verimsiz, güven bunalımı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisini işgalcilerinden kurtaracağını açık -  açık göstermiştir.

Bütün bunlara baktığımızda görülüyor ki, Cumhurbaşkanlığı adaylarının içerisinde seçim yapılmadan kazanan tek aday Muharrem İnce olmuştur.

cumhuriyet Halk Partisinde süre gelen, Kemal’in askerleriyle, Mustafa Kemal’in askerleri arasındaki savaşı Mustafa Kemalin askerlerinin kazanması dileğiyle…..

 
GENEL YAYIN YÖNETMENİ; CAFER DİBEKCİ 
HABER MÜDÜRÜ ; CAFER DİBEKCİ
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
 
www.07habermagazin.com.tr
www.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07habermagazin.com
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
www.antalyatempo.com

www.07indirimkarti.com

 

 

 

 

 

Kaynak;Şerif YILMAZ 

  • Facebook da Paylaş

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV