Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Kızılay, kurban vekaletleri ücretlerini belirledi! Yurt dışında kesmek daha ucuz
  • Facebook da Paylaş
Kızılay, kurban vekaletleri ücretlerini belirledi! Yurt dışında kesmek daha ucuz
  • 01-07-2020
  • 0 yorum
  • 30049 okunma
Kızılay 2020 yılı için vekaleten kurban kesim bedellerini belirledi. Buna göre, ücret yurt içinde 1.050 TL, yurt dışında ise 850 TL olacak.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık 'Kurban Kampanyası Basın Lansmanı'nda, 2020 yılı vekaleten kurban kesim bedellerini açıklandı. Kınık, vekaleten kurban kesim bedelinin yurt içinde 1.050 TL, yurt dışında ise 850 TL olarak belirlendiğini söyledi.

4 MİLYON KİŞİYE ULAŞTIRILACAK

Başlatılan kampanya ile vekaleti alınacak kurban hisseleriyle yurt içi ve yurt dışında 4 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Kınık, "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla kampanyayı duyurdu. Kampanya kapsamında Türkiye dahil 16 ülkede toplam 149 bin hisse kurban kesimi hedefleniyor.

150 BİN HİSSE HEDEFLENİYOR

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık "2020 yılı talihsiz bir yıl oldu. Gecen sene 50'ye yakın ülkede gerçekleştirdiğimiz kurban organizasyonumuzu bu sene sadece açlığın kıtlığın ve savaşın vurmuş olduğu 16 ülkede gerçekleştireceğiz. Bu sene yurt içerisinde 50 bin civarında hisse yurt dışında da 100 bin hisse ile toplamda 150 bin hisse ile bir organizasyon hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI FİYATI NEDEN FARKLI?

Kurban paylarının maliyetlerini açıklayan Kınık, "Yurt içi için 1.050 TL, Yurt dışı için 850 TL olarak belirledik. Yurt içi ve Yurt dışı kurban bedellerinin farklı olması, yurt dışındaki tedariklerle ilgili fiyatların, dünyanın farklı yerlerinde farklılık arz etmesi ve toplam havuzun ortalamasının 850 TL olması. Yurt içindeki 1.050 lira ise, Türkiye içinde kurbanlık olarak keseceğimiz hayvanlarımızın et ağırlığının diğer hayvanlardan çok daha yüksek olmasından kaynaklanıyor " dedi.

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV