Ana Sayfa  /  SAĞLIK  /  Bakan Koca, son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan 5 ili paylaştı
  • Facebook da Paylaş
Bakan Koca, son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan 5 ili paylaştı
  • 31-07-2020
  • 0 yorum
  • 24136 okunma
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 31 Temmuz koronavirüs verilerini paylaştı. Tabloya göre 982 yeni vaka tespit edildi, 17 kişi daha hayatını kaybetti. Bakan Koca, son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan şehirlerin ise İstanbul, Ankara, Konya, Gaziantep, Diyarbakır olduğunu açıkladı.
 
Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüste Türkiye'de 31 Temmuz günü vaka ve ölüm sayıları düne göre artış gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, son üç günde ağır hasta sayısı en çok artan 5 şehri de sıraladı. Bu iller; Ankara, İstanbul, Gaziantep, Konya ve Diyarbakır oldu.
 
"ZATÜRRELİ HASTA ORANIMIZDA DÜŞÜŞ"
 
Bakan Koca, verileri açıkladığı resmi Twitter hesabından zatürreli hasta sayısı oranındaki düşüşe dikkat çekerken yeni tanı konan hasta sayısında artış eğilimi olduğunu belirtti. Ayrıca Koca, 27 ilimizde de yeni ağır hasta sayısı olmadığı müjdesini verdi.
 
ZATÜRRE ORANI YÜZDE 8,8 OLDU
 
Son 24 saatte tedavisi tamamlanan 996 hastanın daha taburcu olmasıyla, toplam iyileşen hasta sayısı 214 bin 535'e yükseldi. Toplam test sayısı 4 milyon 800 bin 823, ağır hasta sayısı 582, hastalarda zatürre oranı yüzde 8,8 oldu.
 
Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV