Ana Sayfa  /    /  Antalya'nın İyilik Meleğİ
  • Facebook da Paylaş
Antalya'nın İyilik Meleğİ
  • 30-07-2019
  • 0 yorum
  • 11580 okunma
Antalyanın İyilik Meleği "Kadının Sesi" platformu Başkanı İnayet Öztürk Yücetaş 07 Habere Konuştu

Antalya'da iyilik meleği olarak anılan 37 yaşındaki İnayet Öztürk Yücetaş, sosyal paylaşım sitesinde kurduğu "Kadının Sesi" grubu ile kimsesiz çocuklar ile zor durumdaki kadınların ümidi oldu. Bugüne kadar onlarca kimsesiz çocuğa yardım eli uzatan Yücetaş, ilçe ilçe dolaşarak yaşlı ve bakıma muhtaç insanları da yalnız bırakmıyor. Eskiden kapı kapı dolaşarak yardıma muhtaç insanlara ulaşmaya çalıştığını kaydeden Yücetaş, artık insanların kendisine ulaşarak yardım talebinde bulunduğunu ifade etti. Sosyal paylaşım sitesinde 16 bin gönüllüsü ile Antalya ve ilçelerinde birçok evin kapısını çalan Yücetaş’a 14 kişilik yardım ekibi de yardım ediyor. Yücetaş bir süre önce Antalya'da 15 down sendromlu ve otistik genç kızın gelinlik giymesini sağlayarak temsili düğün ile onların mutlu olmalarını sağladı.

 "Kısa sürede 16 bine yakın gönüllü üyemiz oldu."

 Serik İlçesi’nde yaşayan Yücetaş, bir yıl önce eşinin de destek vermesi ile kendi kendine sosyal sorumluluk projesi geliştirdi. Kısa süre sonra binlerce kişiye ulaşan Yücetaş, Antalya cezaevinde tutuklu bulunan 70 kadını da ziyaret ederek, çeşitli konularda eğitim almasını sağladı. Bu yıl Antalya’da 20’ye yakın proje yaptıklarını kaydeden Yücetaş “Eşimin işinden dolayısı ile daha önce bu işleri Eskişehir, Van ve Ordu’da yaptık. Antalya’ya taşındıktan sonra burada devam ettim. Kısa sürede 16 bine yakın gönüllü üyemiz oldu. En önemli unsur insanların güvenini kazanmak. Bire bir bütün gönüllü üyelerimiz ile görüşüyorum. Benim ön planımda maddi durumu iyi olmayan çocuklar ile yaşlı aileler var. Yardıma muhtaç aileleri belirledikten sonra grupta paylaşıyorum ve gönüllüler sayesinde gece gündüz demeden elimizden geleni yapıyoruz. Onların yüzünün güldüğünü görmek bana yetiyor.” İfadelerini kullandı.  Kaynak: İnayet Öztürk Yücetaş Antalya’nın iyilik elçisi oldu.

Merhabalar öncelikle sizi tanımak isteriz bize kısaca kendinizden bahsedermisiniz?

-81 Kilis doğumluyum, 2 oğlum var . Eşim Antalya' ya "Hakim "olarak geldi.

En büyük hayaliniz hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

- İhtiyaç sahiplerine bedava kıyafet ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyabilecekleri , kitap okuyup zaman geçirebilecekleri bir yer açmak. Mesela ihtiyaç sahibi öğrenciler gelip ücretsiz yemeğini yiyebilecek ve ders çalışıcak bu mekanda . Burada ücretsiz kurslar vermek istiyorum.

İhtiyaç sahiplerine ne kadar süredir yardım ediyorsunuz?

-10 senedir elimden geldiği kadarıyla yardım ediyorum.

Projelerinizde önceliğiniz nelerdir?

-Önceliğim çocuklar ve mağdur kadınlar, İsmimiz bu yüzden " Kadının Sesi " , Kadınlarımızın sesi olmak için varız .

Kendinizi 4 kelime ile tanımlasaydınız hangi kelimeleri seçerdiniz?

-Sabır , Yardım, Özgürlük ve Heyecan kelimeleri ile tanıtırım.

İyilik meleği olarak ilk projeniz neydi?

-Her projede ilki kadar heycanlanırım . Sonuçlar ve aldığım dualar beni çok mutlu eder, önüme çıkan engelleri sabırla aşmayı beklerim . İlk okuldayken bile durumu kötü olan okul arkadaşlarımın çantalarına onlar görmeden harçlığımı koyardım. Birşey alıp yiyemiyorlar diye  kendime alırken onlara da alırdım.Çocuklarım da benim gibi. İyilik meleği ismini bana" onkoloji " tedavisi gören bir kızımız ve gazeteci bir arkadaşım takmıştı yaptığım yardımlardan  dolayı.

İlginiz için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.


 

Etiketler : -

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

Antalya Haberleri | Sondakikaantalya.com | Antalya Güvenilir Haber | 07 Haber Magazin | Son Dakika Antalya

Tüm hakları saklıdır ® 2014 Antalya Haberleri | Sondakikaantalya.com | Antalya Güvenilir Haber | 07 Haber Magazin | Son Dakika Antalya