Ana Sayfa  /  HAVA DURUMU  /  Meteoroloji'den Sevindiren Haber!
  • Facebook da Paylaş
Meteoroloji'den Sevindiren Haber!
  • 07-03-2019
  • 0 yorum
  • 4703 okunma
Haber! Hava Sıcaklıkları, Yarın ve Hafta Sonu Artacak...

Meteoroloji, hava sıcaklıklarının yarın ve hafta sonu hissedilir derecede artacağını belirterek, yurt genelinde önümüzdeki 4 gün boyunca yağış beklenmediğini duyurdu.

Meteoroloji, yarın ve hafta sonu hava sıcaklıklarının ülke genelinde hissedilir derecede artacağı müjdesini verdi. Mevsim normalleri üzerindeki hava sıcaklıkları önümüzdeki hafta ortası ise yurdun batı kesiminden başlayarak azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; yurdumuzda yarından itibaren önümüzdeki 4 gün boyunca yağış beklenmiyor. Ülkemizin batı bölgelerinden başlamak üzere mevsime göre sıcak bir havanın etkisi altına girmesi bekleniyor.

SICAK HAVA YARIN VE HAFTA SONU ETKİSİNİ GÖSTERECEK

Hava sıcaklıklarının yarın ve hafta sonu hissedilir derecede artacağı, yurdun güneyinde mevsim normallerinin 2-4 derece, kuzey ve iç kesimlerinde ise normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

Marmara ve Ege'nin yarından, diğer bölgelerin ise hafta sonundan itibaren sıcak havadan etkilenmesi beklendiği kaydedilen açıklamada, "Günün en yüksek sıcaklıklarının Ankara ve İstanbul'da 18, EdirneBursaManisa ve İzmir'de 22, AntalyaAdanaSamsun ve Trabzon'da 20, Diyarbakır'da 19, Malatya ve Bolu'da 17, Kars ve Erzurum'da 7 dereceye kadar çıkacağı tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR, ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BATI'DAN BAŞLAYARAK AZALACAK

Mevsim normalleri üzerindeki hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta ortası Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen yağışlı sistem ile birlikte batı bölgelerimizden başlayarak azalması ve mevsim normalleri civarına düşmesi bekleniyor.

 

 

 

Kaynak DHA

 

 

 

WhatsApp İhbar Hattı

    0505 774 7 447
         MAİL
07habermagazin@gmail.com

HABER MÜDÜRÜ 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

KENAN ŞEREF DEMİRKAN

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ

Tüm hakları saklıdır ® 2014 07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ