Ana Sayfa  /  ANTALYA HABERLERİ   /  GÜRSU’YA KADIN ELİ DEĞECEK
  • Facebook da Paylaş
GÜRSU’YA KADIN ELİ DEĞECEK
  • 13-03-2019
  • 0 yorum
  • 5313 okunma
Muhtar Adayı Derya Kazancı ”Gürsu İçin El Ele” "Bu Yolda Hep Birlikte"

 Antalya Konyaaltı  Gürsu mahallesi  muhtar adayı Derya KAZANCI Projeleriyle geliyor.

 

 

Değerli Komşularım ;

15 yıldır Gürsumahallsinde ikamet etmekteyim. Her yaş kesitten gereksinimleri olan mahalle sakinlerimizin sorunlarına çözüm getirebilmek amacı ile aktif ve genç azalarımızla birlikte hizmet sözü veriyoruz.

Genel ve yerel yönetimlerle sağlıklı ilişkiler kurarak onların katkılarını sizlere sunmaya geliyoruz. 

 

 Kazancı, muhtar olan insanların senelerce koltuktan kalkmadığını, muhtarlığın adeta babadan oğula geçen bir saltanat sistemine geçtiği benzetmesini yaparak, “Bir muhtar koltuğa oturduğu zaman senelerce o koltuktan kalkmıyor. Gelecek nesillere de şans tanınmıyor. Gençlerin bir şey yapacaklarına inanmıyorlar” sözlerini aktardı.

 

 O kadar çok işsiz üniversiteli insan var ki. Ben bunları teşvik etmek istiyorum. Bana ne kadar gençsin diyorlar. Evet gencim. Çünkü gençlere yol açmak ve örnek olmak istiyorum. Genç bir aday olduğum için ve kadın olduğum için çok güzel tepkliler aldım. İnsanlar güzel geri dönüşümlerde bulunuyor” açıklamasını yaptı.

 

Mahallelinin mevcut muhtardan şikayetçi olduğunu ve muhtarı yerinde bulamadıklarını söylediklerini belirten Kazancı, “İnsanlar da artık yeni yüz görmek istiyor. İnsanlar saygı göstermek, hizmet görmek istiyorlar. İnsalar geldikleri zaman muhtarı görebilmek isterler. Muhtar yıllardır muhtarlık yapıyor ama daha hala muhtarın yüzünü göremediğinden şikayetçi olan insanlar var” eleştirisini yaptı.

 

Muhtarların mahalleli ve mahallede olanlar hakkında doğru ve gerekli bilgi sahibi olmadığının altını çizen Kazancı, “Görüştüğümüz bir kaç kişiden şikayetler aldım. ‘Aç mıyım, tok muyum? Kimse bilmiyor. Bana yardım eli uzanmadı’ diye” dedi.

 

Muhtar, mahalleli ve yetkililer arasındaki köprüdür. Sorunları iletme konusunda en önemli kişidir. Bu yüzden sorunları doğru yerlere ileterek çözüme kavuşmasını sağlamalıdır. Hiçbir sorun askıda kalmamalı” eleştirisi yaptı. Muhtar adaylarının seçilene kadar resmiyette görünmedikleri ve bir oy pusulası bile olmamasına değinen Kazancı, “Benim adaylığımı açıklayacağım bir merci yok!

 

Ben o kadar çok kapı aşındırdım ki. ‘Ben muhtar olmak istiyorum. Nedir şartlar? Ne yapmam gerekiyor?’ diye. Gittiğim bir yer ‘şuraya gideceksin’ diyor. Oraya gidiyorum ‘bir şey yapman gerekmiyor’ diyor.

 

Sonra ertesi gün başka bir şey duyuyorum. Yani hiç kimse bu konuda bilgi sahibi değil. Gerekli yerler bilgilendirilmeli. Bunun için bir yerin görevlendirilmesi lazım. Adaylar resmi başvuru yapmalı ve oy pusulaları olmalı” siteminde bulundu.

 

Gençlerin bir şey yapacaklarına inanmıyorlar. Nasıl olsa muhtar evrak veriyor diye yeni muhtarın da kim olduğunu önemsemiyorlar” diyen Kazancı, “Bu düşünceyi değiştirmemiz gerekiyor. Buraya gelen her yeni insan yeni bir şeyler yapacaktır.

 

07 Haber Gazetesi'ne açıklamada bulunan Kazancı muhtarlık çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüğünü belirtti.

 

Muhtar adayı Kazancı  şöyle devam etti:

 

”Mahallemi çok seviyorum eksiklerini biliyorum genç, dinamik bir yönetici olarak daima çalışacağıma söz veriyorum. Seçmenlerimizin desteğini bekliyorum.”

 

 

 

Başarılarından ve çalışmalarından dolayı Gürsu mahallesi muhtar adayı Derya KAZANCI'ya  07 Habaer Gazetesi Reklam Müdürü Şehide SAĞLAM tarafından Teşekkür ve Takdir Belgesi verildi.

 

 

07 HABER GAZETESİ VE ANTALYA TEMPO DERGİSİ OLARAK BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİZ.

 

 

 

 

 

WhatsApp İhbar Hattı

    0505 774 7 447
         MAİL
07habermagazin@gmail.com

HABER MÜDÜRÜ 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

KENAN ŞEREF DEMİRKAN

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ

Tüm hakları saklıdır ® 2014 07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ