Ana Sayfa  /  SAĞLIK  /  DOKTOR DARP ETTİ
  • Facebook da Paylaş
DOKTOR DARP ETTİ
  • 11-10-2018
  • 0 yorum
  • 12482 okunma
Anne ve Oğlu, Muayene İçin Gittikleri Hastanede Doktor Tarafından Darp Edildiğini İddia Etti...

Afyonkarahisar'da Erkan Peynircioğlu (34) ve annesi Sabriye Peynircioğlu (54), muayene için gittikleri Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde genel cerrahi uzmanı Dr. T.M.'nin kendilerini darp ettiği iddiasında bulunarak, şikayetçi oldu.

Afyonkarahisar'da oturan Erkan Peynircioğlu karın ağrısı şikayeti nedeniyle Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği'nde görevli doktor T.M.'den muayene için randevu aldı. Bu sabah muayene için annesi Sabire Peynircioğlu ile birlikte doktor odası önünde bekleyen Erkan Peynircioğlu, bir süre sonra gelen doktorun odasına girdi. İddiaya göre odada doktor kendisini gözle muayene ederek reçete yazdıktan sonra gönderdi.

HASTANIN BOĞAZINA SARILDI

Dışarı çıkan Peynircioğlu doktorun kendisini iyi muayene etmediğini düşünerek başka bir doktora muayene olmak istedi. Bunun için T.M.'nin sekreterine giderek girişi ve reçetenin iptal edilmesini isteyen Peynircioğlu, odadan çıktıktan sonra doktorun kendisini çağırması üzerine yeniden odaya girdi. Odada iddiaya göre doktor T.M., Erkan Peynircioğlu'na hakaret etti. Odadan çıkan Erkan Peynircioğlu, annesiyle birlikte doktor hakkında şikayet dilekçesi yazmak üzere Hasta Hakları Birimi'ne gitti. Bu sırada yanına gelen doktor, Peynircioğlu'nun boğazına sarıldı, ayırmaya çalışan annenin de karnına vurdu. Erkan Peynircioğlu ve annesi Sabriye Peynircioğlu, doktor T.M.'den şikayetçi oldu.

"30 SANİYEDE MUAYENE ETTİ"

Yaşananları anlatan Erkan Peynircioğlu, Karnımda meydana gelen rahatsızlıktan dolayı hastaneye geldim. Saat 09.00'dan önce gelerek odanın önünde beklemeye başladım. Doktor saat 09.15'te henüz gelmemişti. Sekretere doktorun ne zaman geleceğini sordum. Sekreter geleceğini ifade etti. Birkaç dakika sonra doktor geldi ve muayene başladı. Sıramız geldiğinde biz de içeri girdik. Doktor sekretere dönerek 'Bunlar mıydı beni soranlar' dedi. Sekreter kafasını eğerek 'hayır' dedi. Ben daha sonra muayene olacağım paravanın arkasına geçtiğimde sekreter beni göstermiş 'Sizi soran bu' diye. Annem görmüş sekreterin işaret ettiğini. Doktor beni 30 saniyede muayene etti. Herhangi bir şekilde dokunmadı veya ultrason istemedi. Daha sonra reçete yazıp gönderdi dedi.

"YASALARIMIZ SADECE DOKTORLARI KORUYOR"

Doktorun kendisini iyi muayene etmediğini düşündüğü için başka bir doktora muayene olmak istediğini ve girişi ve reçeteyi iptal ettirmeye çalıştığını kaydeden Peynircioğlu, Sekretere girişimin iptal edilmesini istedim. Reçetenin iptal edilmesi gerektiğini söyledi. Hasta çıktıktan sonra sekretere kağıdı bıraktım ve tekrar dışarı çıktım. Biraz bekledikten sonra kapı açıldı ve doktor eliyle 'Sen sen gel buraya' diye beni çağırdı. Şaşırdım nasıl bir doktor hastasını böyle çağırır diye. İçeri girdim 'Buyur hocam' dedim. Bana 'Sen ne yapmaya çalışıyorsun' diye sordu. Bir şey yapmadığımı söyledim. Reçetenin iptalini istedim. Beni sözleriyle tahrik etmeye çalıştı. Sadece başka doktora muayene olmak istediğimi söyledim. Doktor bana 'Sekreter ben emretmeden iptal edemez. Emrediyorum iptal etmeyeceksin' dedi. Kendisine 'Uzatmayalım' dediğim halde 'Beyaz Masayı ara, gelsinler seni götürsünler' diyerek beni tehdit etmeye devam etti. Daha sonra 'Sen pisliksin' diye bana hareket etmeye devam etti. Daha sonra güvenlik geldi ve doktoru tutmaya başladı. Ben hiçbir tepki vermedim. Sağ olsun yasalarımız sadece doktorları koruyor. Ben orada bir şey yapmış olsam başıma gelecekleri biliyorum. Ama doktor o yasaya dayanarak benim onurum ve gururumla oynayabiliyor. Bunları annemin yanında bana yaptı diye konuştu.

"BU DARP İZİYLE KALMIŞ OLDUM"

Doktorun odasından çıktıktan sonra Başhekimliğe gittiğini fakat başhekimin hastane içerisinde denetlemede olduğunu görevlilerin kendisine söylediğini anlatan Erkan Peynircioğlu, şunları kaydetti

Başhekim olmayınca Hasta Hakları Bölümü'ne gittim. Orada durumu anlattım ve dilekçe yazıyordum. O esnada arkam kapıya dönüktü ve doktor geldi boynumdan sıkmaya başladı. Boynumu parçaladı. Annem ayırmaya kalktı. Annemin karnına vurarak ittirmiş. Doktordan davacı ve şikayetçiyim. Sadece doktorları koruyan bir yasa istemiyoruz. Hastaların da hakları olsun istiyoruz. Ayrıca muayene odalarında hastayla doktorun iletişime geçtiği bölümde kamera olsun istiyoruz. Hem de ses kayıtlı olsun. 'Doktor haklı' diyecekler. Ama kamera olsun. Bu darp iziyle kalmış oldum.

"TEKME ATTI, KOLUMA VURDU"

Anne Sabire Peynircioğlu da oğlunu kurtarmak isterken doktor T.M.'nin kendisini de darp ettiğini öne sürdü. Kendisini ilk önce doktorun muayene odasındayken ittirdiğini belirten Peynircioğlu, Hasta haklarına dilekçe yazarken doktor geldi ve oğluma arkadan saldırdı. Geldiği gibi oğlumun boğazına sarıldı. Oğlumun elini çekmeye çalıştık. O esnada bana tekme vurdu. Tekme karnıma geldi. Elime de vurdu. Yere düştüm. Bize hakaret etti. Böyle bir doktor görmedim. Sinir krizi geçirdim dedi.

Erkan Peynircioğlu ve annesi Sabriye Peynircioğlu, doktor T.M.'den şikayetçi olduklarını ve yasal yollara başvuracaklarını da söyledi.

BAŞHEKİM İNCELEME BAŞLATTI

Anne ve oğlunu darp ettiği iddia edilen doktor T.M. konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran ise olayla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

 

 

WhatsApp İhbar Hattı
    0505 774 7 447
         MAİL
07habermagazin@gmail.com

HABER MÜDÜRÜ
Yusuf HACIOĞLU
GENEL YAYIN YÖNETMENİ
Erkan AYDINSES

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

07 HABER MAGAZİN | ANTALYA HABERLERİ | HABER ANTALYA | ANTALYA HABER SON DAKİKA | ANTALYA HABERLERİ | ANTALYA HABERLERİ | ANTALYA HABERLERİ

Tüm hakları saklıdır ® 2014 07 HABER MAGAZİN | ANTALYA HABERLERİ | HABER ANTALYA | ANTALYA HABER SON DAKİKA | ANTALYA HABERLERİ | ANTALYA HABERLERİ | ANTALYA HABERLERİ