Ana Sayfa  /  ANTALYA HABERLERİ   /  Antalya ile Sevilla arasında iyi niyet işbirliği
  • Facebook da Paylaş
Antalya ile Sevilla arasında iyi niyet işbirliği
  • 24-11-2018
  • 0 yorum
  • 9756 okunma
Antalya ile İspanya’nın Sevilla kenti arasında iyi niyet işbirliği protokolü imzalandı. Sevilla Belediye Başkanı Juan Espadas Cejas Antalya ile işbirliği yapmaya büyük önem verdiklerini belirterek, Başkan Menderes Türel’e imza törenine bizzat katıldığı için teşekkür etti.

İspanya’nın Valencia kentinde düzenlenen Horizon 2020 Akıllı Şehirler ve Topluluklar “MAtchUP” Projesi başlangıç toplantısına katılan ve Kepez Santral Projesi hibe programı ile ilgili protokol imzalayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İspanya’nın Sevilla kentine geçerek Antalya ile Sevilla kenti arasında iyi niyet işbirliği anlaşması imzalandı.

TÜREL’E KATILDIĞI İÇİN TEŞEKKÜR

Başkan Türel,  iki şehir arasında teknik, turistik, kültürel ve sosyal alanlarda işbirliği yapmak için protokol imzaladı. Sevilla Belediye Başkanı Sn. Juan Espadas Cejas Antalya ile işbirliği yapmaya çok önem verdiklerini belirterek Başkan Menderes Türel’e imza törenine bizzat katıldığı için sonsuz teşekkürlerini iletti.

KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİ

İmzalanan protokol, iki şehir arasında eşitlik ve karşılıklı fayda temelinde uyumlu, çaba göstermeyi,  ekonomik ve ticari ilişkileri teşvik etmeyi ve ekonomi ticaret, turizm, kültür, spor, sağlık, eğitim, personel vb. alanlarında karşılıklı alışveriş ve işbirliği yapmayı amaçlıyor.

BAŞKONSOLOSA ZİYARET

Başkan Türel, Sevilla ziyaretleri kapsamında Sevilla Fahri Başkonsolosu Manuel Moreno’yu makamında ziyaret ederek şeref defterini imzaladı ve hediyeler takdim etti.

Başkan Türel, son olarak Antalya’nın Almanya’daki kardeş şehri Nurnberg’e geçerek,  “Kardeş Şehir Ortaklığının 20. Yıldönümü” etkinliklerine katılacak. Başkan Menderes Türel,  27 Kasım Pazartesi günü Antalya’ya dönecek.

 

GENEL YAYIN YÖNETMENİ; Cafer DİBEKCİ 
HABER MÜDÜRÜ ; Cafer DİBEKCİ 
Antalya Haberleri,Haberin Merkezi 
HABER VERİN, HABERİNİZ OLSUN!
7/24 WHATSAPP İHBAR HATTI: 0.505.774 7447
Gmail:07habermagazin@gmail.com
 
www.07habermagazin.com.tr
ww.07haber.com.tr
www.07magazin.com.tr
www.07antalyahaberleri.com
www.Antalyasporhaberleri.com
 
 
Kaynak; Antalya Büyükşehir Belediyesi

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ

Tüm hakları saklıdır ® 2014 07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ