Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  
  • Facebook da Paylaş
  • 07-11-2018
  • 0 yorum
  • 2993 okunma
Son bir hafta içerisinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri 171 sosyal medya hesabını inceledi; bu hesaplarından bazılarının kullanıcısı olduğu tespit edilen 142 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.
Bianet'in haberine göre, İçişleri Bakanlığı, son bir haftada düzenlenen operasyonlara dair haftalık açıklamasında, sosyal medyada paylaşımda bulunan 142 kişi hakkında yasal işlem yapıldığını ifade etti.
 
Bakanlığın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 171 sosyal medya hesabıyla ilgili de “çalışma yapıldığı” belirtildi.
 
29 Ekim – 5 Kasım arasındaki operasyonlarda, sosyal medya kullanıcıları şu sebeplerle yasal işleme maruz kaldı:
 
“Terör örgütü propagandası yapmak, bu örgütleri övmek, terör örgütleri ile iltisaklı olduğunu alenen beyan etmek, halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk etmek, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunmak, devletin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğine kast etmke, nefret söylemleri içeren paylaşımda bulunmak.”
 
 
“Afrin” ve “dolar” soruşturmaları
 
Emniyet Genel Müdürlüğü 12 Ağustos’ta, dolar kuru ile ilgili paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.
 
Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıkları da "ekonomik saldırılara hizmet eden mahiyette haber, yazılı ve görsel yayın, sosyal medya hesapları" hakkında aynı gün soruşturma başlattı.
 
Bakanlık, 26 Şubat’ta da Afrin harekatını sosyal medyadan eleştiren ve eleştirel etkinliklere katılan 845 kişinin gözaltına alındığını açıklamıştı.
 
 
 

WhatsApp İhbar Hattı
    0505 774 7 447
         MAİL

07habermagazin@gmail.com

HABER MÜDÜRÜ
METİN YURTSEVEN
GENEL YAYIN YÖNETMENİ
ŞEREF DEMİRKAN

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

07 HABER MAGAZİN ANTALYA HABERLERİ haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER07 BİZİM ANTALYA

Tüm hakları saklıdır ® 2014 07 HABER MAGAZİN ANTALYA HABERLERİ haber antalya son dakka antalya haberleri antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER07 BİZİM ANTALYA