Ana Sayfa  /  SİYASET  /  
  • Facebook da Paylaş
  • 07-11-2018
  • 0 yorum
  • 4002 okunma
Avrupa Birliği (AB) Türkiye ile katılım müzakerelerinin sürdürülmesini desteklediğini açıkladı.
AB Komisyonu Sözcüsü Margaritis Schinas, günlük basın toplantısında AA  muhabirinin "AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn Türkiye ile  müzakerelerin sonlandırılması gerektiğini ifade etti. Bu AB Komisyonunun resmi  tutumunu yansıtıyor mu?" sorusunu yanıtladı.
 
AB Komisyonunun resmi tutumunun "sadece ve sadece" Başkan Jean-Claude  Juncker tarafından dile getirilebileceğinin altını çizen Schinas, "AB  Komisyonunun resmi tutumu Türkiye ile katılım müzakerelerinin sürdürülmesi  yönündedir." dedi.
 
Bulgaristan'ın Varna kentinde 26 Mart'ta düzenlenen AB-Türkiye  Zirvesi'nde, Başkan Juncker ve AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'ın Türkiye'de  reform süreci ve iyi komşuluk ilişkilerinin önemine vurgu yaptığını anımsatan  Schinas, bunun Türkiye ile iletişim kanallarını açık tutmak ve üyelik  müzakerelerini sürdürmek için gerekli olduğunu kaydetti.
 
Hahn müzakerelerin sonlandırılmasını istedi
 
AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Alman Die  Welt gazetesine verdiği röportajda, Türkiye ve AB'nin "yeni yollar" keşfetmesi  gerektiğini belirterek, Türkiye ile katılım müzakerelerinin sonlandırılması  gerektiğini savunmuştu.
 
Türkiye'nin AB üyeliğinin "yakın gelecekte" gerçekleşemeyeceğine  işaret eden Hahn, müzakerelerin "gerçekçi bir stratejik ortaklık kurulmasını"  engellediğini ifade etmişti.
 
KAYNAK: MİLLİYET
 

WhatsApp İhbar Hattı
    0505 774 7 447
         MAİL

07habermagazin@gmail.com

HABER MÜDÜRÜ
METİN YURTSEVEN
GENEL YAYIN YÖNETMENİ
ŞEREF DEMİRKAN

Yorumlar

Diğerleri

ARŞİV

07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ

Tüm hakları saklıdır ® 2014 07 HABER MAGAZİN 07 HABER ANTALYA HABERLERİ haber Antalya son dakika Antalya haberleri Antalya son dakika haber antalya haberi 07 ANTALYA HABER 07 Bİ